Në një ditë me Gledis Nanon shkarkohet edhe Arsi Veliu si zv.ministër

Në daljen për media pas mbledhjes së qeverisë është njoftuar se zëvendësministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Ardi Veliu është shkarkuar nga detyra. Po ashtu është liruar nga detyra edhe zv/ministrja e Mbrojtjes, Dallëndyshe Bici.

Lajmin e ka bërë të ditur zv/kryeministrja Belinda Balluku.

“Njoftohet lirimi nga detyra i zv ministrit të Infrastrukturës Ardi Veliu dhe lirimi nga detyra i zv ministres së Mbrojtjes Dallëndyshe Bici. Do kenë detyra të reja në vijim”-tha Balluku.

Read Previous

Shkarkohet drejtori i Policisë së Shtetit Gledis Nano

Read Next

Në një ditë me Nanon, shkarkohet nga detyra zv.ministri Ardi Veliu