Ndërron jetë traineri i ekipit të futbollit Butrinti

Trajneri i ekipit futbolli të Sarandës, Odisea Çipa, i cili drejtonte ekipin e futbollit Butrinti këtë sezon, ka humbur jetën pas arresti kardiak. Çipa është ndarë nga jeta në moshën 45 vjeçare.

Çipa mori drejtimin e Butrintit gjatë muajit gusht të vitit 2022. Butrinti ndodhet aktualisht në kategorinë e dytë të futbollit në Shqipëri.

Read Previous

Papa Françesku apel për ndihmë për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri

Read Next

Parashikimet/ Së shpejti bota mund të përballet me një pandemi edhe më të keqe se COVID