Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare kineasti Kristaq Dhamo

Ndahet nga jeta në moshën 89-vjeçare kineasti Kristaq Dhamo

Artisti i cili ka realizuar filmin e parë shqiptar me metrazh të gjatë, 64 vite në parë “Tanën” u shua në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Lajmin e konfirmon regjisori Joni Shanaj, i cili shkruan se regjisori u shua pranë dy vajzave dhe bashkëshortes së tij, arkeologes Dhorka Dhamo.

Read Previous

Nga Ylli Manjani: Demokraturë…

Read Next

Bursat/ Çmimet e naftës ranë me gati 30% në 2 muaj, çfarë ndodh më pas?!