Ndahet nga jeta Isuf Kalo, ish-mjeku i Enver Hoxhës

Isuf Kalo, mjek, profesor, publicist dhe figurë e spikatur e historisë së vendit në kapërcyellin midis dy sistemeve, është ndarë nga jeta raporton DITA sipas burimeve të familjes së të ndjerit.

Profesor Kalo po qëndronte prej disa muajsh në gjendje jo të mirë shëndetësore, jashtë Shqipërisë.

Pritet sjellja e trupit në atdhe.

Sipas një amaneti që ka lënë i ndjeri, lamtumira e fundit dhe varrimi do kryhen në vendlindjen e tij, në Luzat, ku ai u lind në 1942.

Read Previous

Dorëheqja e ministres Edona Bilali duket se është fake nes i disa mediave

Read Next

Kandidati i opozitës për Tiranën, Belind Këlliçi vijon të demaskojë kryebashkiakun Veliaj