Ndahet nga jeta bashkëshorti i Sandra Bulloc

Pas një beteje trevjeçare me sklerozën laterale amiotrofike ose ALS, Randall u nda nga jeta më 5 gusht.

“Bryan zgjodhi herët që ta mbante udhëtimin e tij me ALS privat dhe ata prej nesh që u kujdesëm për të bënë çmos për të respektuar kërkesën e tij,” tha familja e Randall në një deklaratë për USA TODAY të hënën. “Ne jemi jashtëzakonisht mirënjohës për mjekët e palodhur që lundruan në peizazhin e kësaj sëmundjeje me ne dhe për infermierët befasues që u bënë shokët tanë të dhomës, shpesh duke sakrifikuar familjet e tyre për të qenë me tonat.”

Sipas Mayo Clinic, ALS është një “sëmundje e sistemit nervor që prek qelizat nervore në tru dhe palcën kurrizore”. Sëmundja shkakton “humbje të kontrollit të muskujve” dhe “përkeqësohet me kalimin e kohës”.

Së bashku, çifti ishin prindër të tre fëmijëve: fëmijëve të birësuar të Bullock, Louis Bardo dhe Laila, dhe një vajzë që Randall kishte nga një lidhje e mëparshme.

Familja e Randall shtoi të hënën se “në këtë kohë ne kërkojmë privatësi për t’u pikëlluar dhe për të pajtuar me pamundësinë për t’i thënë lamtumirë Bryan”.

Read Previous

Ja sa orë gjumi rekomandojnë ekspertët

Read Next

Pse në disa raste ‘ndiq pasionin’ ështe këshilla më e keqe e mundshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *