NATO uron pavarësinë e Shqipërisë

Organizata e Traktatit të Atlantikut Verior (NATO) ka uruar Shqipërinë në 109-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë.

Me anë të një postimi në Facebook, NATO ka publikuar një ushtar me emblemën shqiptare në krah, teksa në postim fton vendet e tjera anëtare për të festuar Ditën e Pavarësisë të Shqipërisë aleate.

“Bashkohuni me ne për të festuar Ditën e Pavarësisë të aleatit tonë, Shqipërisë”, uron NATO.

Shqipëria u anëtarësua në Organizatën e Traktatit të Atlantikut të Veriut NATO në 2009, pas përfundimit të ratifikimit të Protokollit të Anëtarësimit nga të gjitha vendet aleate dhe depozitimit të instrumentit të aderimit në NATO në Departamentin e Shtetit që është edhe mbajtësi ligjor i Traktatit të Uashingtonit.

nato

Read Previous

Formula 1 në zi, ndërron jetë ‘babai’ skuadrës WILLIAMS

Read Next

Artan Fuga: Më në fund një portret njerëzor i Skënderbeut