“Mos i thuaj askujt që je rritur në një familje të varfër dhe që babai yt është pastrues. Do të tallen me ty

Vajza në foto është drejtoreshë e një banke në Londër.

Ditën e parë të punës, vite më parë babai i tha:
“Mos i thuaj askujt që je rritur në një familje të varfër dhe që babai yt është pastrues. Do të tallen me ty.

Një ditë më pas vajza postoi këtë foto në profilin e saj në rrjete sociale duke e shoqëruar me mesazhin e mëposhtëm:

” Jam rritur në një familje të varfër. Babai im është pastrues. Dua ta falenderoj për edukatën që më ka dhënë dhe për të gjitha sakrificat që ka bërë për shkollimin tim.

Të dua fort, baba! Ti je krenaria ime.

Përktheu- Elona Caslli

©kumtari.al

Read Previous

Kontrollohen zyrat e Juventusit për herë të dytë, nën hetim transferimi i Ronaldos te Manchesteri

Read Next

Policia e Qipros arreston një person me thikë në meshën që do të mbahej nga Papa