Ministrja Gërvalla shpall ‘non grata’ Petar Petkoviç

Qeveria e Albin Kurtit duket se nuk tërhiqet dhe nuk e ka patur çështje elektorale reciprocitetin me Serbinë.

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Gërvalla, ka nxjerrë urdhër “non grata” për Drejtorin për zyrën e Kosovës në Qeverinë serbe, Petar Petkoviç.

Refuzimi i kërkesës për vizitë të zyrtarit vjen pas ndalimit që ju nga pala serbe 4 ministrave kosovarë, të cilët, me rastin e festës së pavarësisë më 28 nëntor, donin të bënin një vizitë në Medvegjë, Preshevë dhe Bujanovc.

Read Previous

“Me gaz në zemër” – Kancelarja gjermane largohet me nderime ushtarake

Read Next

Shpërdorim detyre dhe ndërtime pa leje / Arrestohen dy inspektorë dhe 6 qytetarë