Milani ‘dërrmon’ Napolin në shtëpi në prag të sfidës së Champions

Milan ka shkatërruar 4-0 Napolin në transfertë, duke i dhënë leksion në prag të përballjes mes tyre në çerekfinalet e Champions League ekipit që ka hipotekuar titullin kampion në Itali.

Dy gola të Leaos, një i Brahim Diaz dhe një i Saelemakers zhytën në heshtje stadiumin “Diego Armando Maradona”, ndërkohë që çojnë kuqezinjtë në vendin e tretë të Serisë A, me 51 pikë, një më shumë sesa Interi dhe Roma.

Në 12 prill, Milani do të presë Napolin në San Siro, për sfidën e parë të Champions, ndërsa në 18 prill do të luhet ndeshja e kthimit, në Napoli.

Read Previous

Kievi kritikon marrjen e presidencës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së nga Rusia

Read Next

Blushi: Plani i shkëlqyer dhe plotësisht i realizueshëm i Këlliçit për transportin publik falas dhe modern