Mihajloviç uron Ibrahimoviçin: “për luanët si ju, koha që kalon nuk llogaritet…”

Futbollisti i njohor, Mihajlovic, i ka dërguar një urim me rastin e 40 vjetorit, mikut të tij Zlatan Ibrahimoviç.

Në një letër që po qarkullon në mediat italiane Mihajlovic shkruan:

“Herën e parë që u takuam shkëmbyem fyerje dhe britma deri edhe u rrahëm.

Dhe herën e fundit, ne e gjetëm veten duke kënduar së bashku, por do të ishte më mirë të thuash jashtë melodisë, në skenën e Sanremos duke shkatërruar këngën “Io vagabondo”.

Midis atij 20 Prilli 2005, kur erdha t’ju kërkoj në dhomat e zhveshjes për t’ju rrahur, por nuk ju gjeta, dhe Festivalit të vitit të kaluar, kur ju donit që unë të isha mysafiri juaj, 16 vjet kanë kaluar nga njohja, në jetën tonë.

Ne së pari duhej të përplaseshim për të kuptuar se ishim bërë nga i njëjti brumë: ai i njerëzve të fortë, të sigurt, por gjithmonë të vërtetë.

Me kalimin e kohës kam zbuluar se njeriu Ibra vlen po aq, nëse jo më shumë se kampioni Ibra.

E kuptova edhe një herë këtë vlerë kur, gjatë sëmundjes sime, kur isha në spital, me zërin që të dridhej për shkak të emocioneve, më thatë po ashtu me zë të zbehtë: “Sini, për ty jam i gatshëm të bëj gjithçka, më telefono dhe luaj falas”.

Ju e dini sa shumë do të më pëlqente t’ju kisha në ekip, por ishte e drejtë që u kthyet tek Milani për t’i dhënë fund një karriere epike.

Karrierë e cila nuk ka mbaruar.

E di që do të kontribuosh akoma, me klasin dhe personalitetin që të bën unik në botë.

Urimet më të mira miku im më i dashur: për luanët si ju, koha që kalon nuk llogaritet.”

Read Previous

Fidel Kastro në rolin e fotografit

Read Next

A do të jetë Nano pasues i Veliut?