Meta uron Berishën: 77 është simbol përsosmërie

Presidenti i Republikës, z. Ilir Meta, ka uruar sot për ditën e lindjes ish-presidentin Sali Berisha.

Meta shkruan se numri 77 është simbol përsosmërie, thënë kjo në kontekstin e ngjarjeve që po ndodhin së fundi, brenda Partisë Demokratike dhe në arenën politike në përgjithësi, mund të lexohet edhe si një qëndrim “pro” lëvizjes së Berishës.

Më poshtë urimi i Presidentit në Facebook:

 

Sot e urova përzemërsisht Prof. Dr. Sali Berishën me rastin e 77-vjetorit të lindjes!
Për më tepër, që numri 77 sipas Biblës është edhe simbol i përsosmërisë! 💐🇦🇱

Read Previous

Vjen reagimi i Bashës pas ftesës së Ramës për bashkëqeverisje.

Read Next

I përfundon kontrata, Reja shpreh dëshirën për rinovim