Meta: Kryehakeruesi Rama, nxori të dhënat personale të 1 mln shqiptarëve për shantazh elektoral

“Dua të them se ridënojmë veprimet armiqësore të nxitura nga qeveria e Iranit kundër sistemit tonë. kërkojmë marrjen e masave të menjëhershme për të mbrojtur sistemin.

Nuk mund të mos nënvizojë që në fillim se kryehakeruesi i këtij sistemi është Edi Rama. Kjo u provua botërisht nga dalja e të dhënave personave të gati 1 mln shqiptarëve para zgjedhjeve dhe përdorimi i tyre nga patronazhistët për qëllime të shantazhit elektoral”, tha Meta.

Read Previous

AMA si prokuroria, thirrje mediave: Mos publikoni të dhënat e nxjerrë nga hakerat, cënojnë sigurinë kombëtare

Read Next

Meta: E turpshme, shteti ka dalë lakuriq, Rama duhet të japë dorëheqjen

Leave a Reply

Your email address will not be published.