Meta: Inceneratori i Tiranës nuk ekziston, Veliaj të ndëshkohet nga drejtësia

Partia e Lirisë vijon të denoncojë me fakte të reja aferën e inceneratorëve, ku i përfshirë është edhe kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Fillimisht, Sekretari Organizativ i PL, Endrit Braimllari publikoi dokumentin që faktonte dijeninë e Veliajt për skandalin e inceneratorit të Sharrës, duke dhënë dakordësinë financiare përmes Taulant Tushës, si përfaqësues i bashkisë së Tiranës.

Ndërsa në një reagim më pas, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh se Erion Veliaj meriton sa më parë ndëshkimin nga drejtësia, pasi hajdutëria e tij është e certifikuar dhe e provuar.

Postimi
Hajdutëria e certifikuar dhe e provuar e Erion Veliaj me inceneratorin e Tiranës që nuk ekziston meriton sa më parë ndëshkimin nga drejtësia!

Read Previous

E cilësoi parlamentin Kopsht Zoologjik/ Vasili: Ramën do ta shkulim nga karrigia e kryeministrit

Read Next

Dorian Duçka, “banditi” pa uniformë