Meta: Besoj se opozita do të arrijë fitore madhështore më 14 maj

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, postoi një mesazh online, duke theksuar se opozita do arrijë fitore madhështore më 14 maj.

Sipas Metës, këto zgjedhje janë një mundësi e shkëlqyer për largimin e qeverisë.

“Zgjedhjet e 14 Majit janë një mundësi e shkëlqyer për largimin e shpejtë të kësaj Qeverie. Unë besoj se opozita do arrijë një fitore madhështore!” shkruan Meta.

“Roli i Partisë së Lirisë do të jetë vendimtar për rikthimin e demokracisë dhe llogaridhënies,” thekson Meta.

Read Previous

Aplikimet për azil arrijnë në nivelin më të lartë të këtij viti në shtator në shtetet e BE-së

Read Next

Peticioni/ Në Francë mblidhen 200.000 firma, 2 arsye pse duhet riluajtur finalja e Botërorit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *