Mbretëresha blen dhuratat prej 6 £, për çdo anëtar të stafit, për Krishtlindje

FILE – Britain’s Queen Elizabeth II, Patron, leaves after attending a Service of Thanksgiving to mark the Centenary of the Royal British Legion at Westminster Abbey in London, Oct. 12, 2021. Queen Elizabeth II, who has canceled recent public appearances on her doctors’ advice, will attend a national service of remembrance for Britain’s war dead this weekend, Buckingham Palace confirmed Thursday Nov. 11, 2021. (AP Photo/Frank Augstein, Pool, File)

Madhëria e Saj duket e gatshme t’u dhurojë të gjithë 1500 anëtarëve të stafit të saj të njëjtën dhuratë, duke ndjekur traditën që filloi nga gjyshi i saj George v.

Mbretëresha në këtë ngjarje vjetore i dhuron çdo anëtari të stafit një puding të Krishtlindjeve, megjithëse tradita nuk u zhvillua vitin e kaluar për shkak të pandemisë.

 

The Queen of England gives staffers this food for Christmas

Faqja e internetit e Familjes Mbretërore konfirmon këtë thënie se “të gjithë anëtarëve të familjes” u jepet një “puding i Krishtlindjeve” nga Mbretëresha.

Deklarata thotë: “Të gjithë anëtarët e Shtëpisë Mbretërore do të marrin dhurata për Krishtlindje nga Mbretëresha dhe Madhëria e saj do t’u shpërndajë personalisht dhurata disa anëtarëve të Shtëpisë Mbretërore në Pallatin Buckingham dhe në Kështjellën Windsor”, citon The Sun, përcjell Kumtari.

“Duke vazhduar traditën nga babai i saj, Mbreti George VI dhe gjyshi i saj, George V – Mbretëresha gjithashtu i jep puding për Krishtlindje stafit të saj.

© Kumtari.al

Read Previous

Gjyqi i Kyle Rittenhouse: Kush është gjyqtari Bruce Schroeder?

Read Next

Ligjet e fermave: Pse Kryeministri i Indisë Narendra Modi u tërhoq nga reformat e rëndësishme