Malltezi: Rama i jep klientit të tij truallin e caktuar për gjimnaz

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokrarike, Jamarbër Malltezi, ka akuzuar qeverinë Rama se me anë të 3 VKM-ve i ka dhënë klientit të tij, pronarit të mediave, Carlo Bolino 4000 m2 truall në Tiranë.

Trualli në fjalë ishte me destinacion për t’u ndërtuar gjimnaz, por që Rama i ka ndryshuar destinacionin.

“Ish reparti i orave tek Rruga Ndre Mjeda, ndërtesë 2 katëshe dhe 4000m2 oborr që ishte caktuar në plan Rregullues për gjimnaz. Nxorri edi rama 3 vkm per tia falur carlo bolinos!!!”, -shkruan Malltezi.

 

Read Previous

Berisha: Veliaj ka vetëm diplomën e rrenacakut dhe hajdutit

Read Next

Berisha sfidon kryeministrin Edi Rama në një debat publik