Lulit i vijnë në ndihmë delegatët kinezë në “luftën”online për audiencë me Berishën

Në të njëjtën kohë që mbahej Kuvendi Kombëtar i thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, Lulzim Basha kishte zgjedhur që të mbante para selisë së partisë një ceremoni për inagurimin e një instilacioni për të nderuar firmëtarët e krijimit të kësaj partie.

Firmëtarët që ishin në Kuvendin që po zhvillohej në “Air Albania”.

Truku që kishte zgjedhur zyra e PR të Bashës për të krijuar perceptimin e ndjekësve të shumtë “live” në Facebook, duket pak qesharake dhe një gabim taktit në “luftën” politike online.

Gjatë kohës që ai fliste këta njerëz me profile ‘fake’ nga vendet aziatike, ishin aty për t’i bërë ‘like’ Bashës teksa ai fliste.

Read Previous

Policia arreston vrasësit e biznesmenit në Laç

Read Next

Dështon ‘Baba Vanga’ në parashikim