Lëkundje tërmeti në Greqinë jugore

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter ka goditur Greqinë.

Mediat e vendit fqinj shkruajnë se epiqendra e tërmetit ka qenë në Kyparissia, në Peloponez.
Epiqendra u raportua 25 km në jugperëndim të Kyparissias.
Thellësia e tërmetit është vlerësuar në 22.9 km. Deri më tani nuk ka raportime për dëme materiale.

Read Previous

Ndërron jetë legjenda e Gjermanisë

Read Next

FOTO/ Aeroporti i Vlorës në 1914-1916 dhe sa kushtonin fluturimet drejt Romës, Gjirokastrës e Tiranës