Lavrov: NATO duke furnizuar Ukrainën me armë është përfshirë me “prokurë” në luftë me Moskën. Lufta e Tretë Botërore është pranë

FILE PHOTO: Russian Foreign Minister Sergei Lavrov attends a news conference following talks with his Italian counterpart Luigi Di Maio in Moscow, Russia February 17, 2022. REUTERS/Shamil Zhumatov/Pool

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov paralajmëroi për rrezikun “real” të një lufte të tretë botërore.

“Vullneti i mirë ka kufijtë e tij. Dhe nëse nuk është reciproke, nuk ndihmon procesin e negociatave,” tha Lavrov për agjencitë ruse të lajmeve.

“Por ne vazhdojmë të zhvillojmë negociata me ekipin e deleguar nga presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, këto kontakte do të vazhdojnë”, tha Lavrov, për të cilin “lufta bërthamore është e papranueshme: sipas pozicionit të Rusisë”, tha ministri sipas raportimeve.

Read Previous

Elon Musk blen Twitterin për shumën marramendëse

Read Next

Nga Ylli Manjani: Dy konstatime dhe një rrëfenjë.