LAJM I FUNDIT/ Afera e inceneratorëve, arrestohet Stela Gugallja

Stela Gugallja, në kërkim për dosjen hetimore të inceneratorit Elbasanit, është arrestuar në Vjenë, për llogari të autoriteteve shqiptare.

Burime pranë Prokurorisë së Posaçme konfirmuan se Gugallja është ndaluar rreth dy javë më parë dhe janë në zhvillim procedurat për ekstradimin e saj që zgjasin deri në 40 ditë.

Ndërkohë, nuk ka një konfirmim nëse Gugallja ka kërkuar azil në shtetin austriak, duke shfrytëzuar akuzat politike.

Read Previous

Gjykata vendos ‘arrest me burg’ për Alda Klosin

Read Next

Skandali McGonigal/ Kuvendi pranon kërkesën e opozitës për mocionin me debat