Kush ishte Georgina Rodriguez para se të lidhej me Ronaldon?

Georgina Rodriguez është e lumtur në një lidhje me Cristiano Ronaldon. Pushimet në resorte të shtrenjta, veshje të markave prestigjoze, jahte dhe supermakina që cdo vajzë do t’i ëndërronte. Por jeta e Rodriguez nuk ka qenë gjithmonë si një përrallë. Ne flasim se cila ishte rruga e Georgina para takimit me Cristiano.

Georgina lindi në një familje modeste në Argjentinë. Kur vajza ishte një vjeç, nëna e saj, një spanjolle, vendosi të kthehej në atdheun e saj. Familja u vendos në qytetin e vogël Jaca në veri të Spanjës. Si fëmijë, Georgina ëndërronte të bëhej balerinë. Mjerisht, gjendja financiare e familjes nuk e lejoi vajzën të shkonte në një shkollë vallëzimi. Georgina duhej të zgjidhte një rrugë tjetër, ajo vendosi të bënte një karrierë në tregtinë e modës.

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez ndajnë një ndjenjë qëllimi. Edhe Cristiano kishte një fëmijëri të vështirë, por dëshira për sukses dhe puna e palodhur e lejuan të bëhej një nga futbollistët më të mirë në histori. Georgina e kaloi jetën me parime të ngjashme. Kur u rrit, u transferua në Huesca, ku u bë kameriere. Atje vajza nuk qëndroi gjatë. Georgina punoi në dyqanin Massimo Dutti. Ajo filloi të fitonte para por Georgina aspironte për diçka më shumë. Anglia ishte hapi tjetër.

Ronaldo u transferua në Angli në moshën 18-vjeçare. Georgina e bëri atë në moshën 17-vjeçare. Vajza mbërriti në Bristol. Qëllimi kryesor i Rodriguez ishte të mësonte anglisht. Në atë kohë, vajza e kuptoi se për një karrierë të suksesshme në botën e modës, ishte e rëndësishme që ajo të fliste mirë anglisht. Pasi mësoi gjuhën, Georgina u kthye në Spanjë.

Në vitin 2016, Georgina u bë një nëpunëse shitjesh në një dyqan luksoz Gucci në Madrid. Pikërisht këtu zeshkania takoi Cristiano Ronaldon. Disa ditë më vonë, Rodriguez dhe Ronaldo u kryqëzuan përsëri, tashmë në një atmosferë të relaksuar. Georgina tha se ishte dashuri me shikim të parë.

Është e vështirë të fshehësh një marrëdhënie për një kohë të gjatë në botën moderne. Kur u zbulua historia e dashurisë së Georgina Rodriguez dhe Cristiano Ronaldo, vajza pati probleme. Tifozët e futbollit erdhën në dyqanin Gucci për të bërë foto dhe për të bërë pyetje. Punëdhënësit e Georgina filluan të shqetësoheshin se vërshimi i fansave në dyqan do të trembte klientët e pasur. Si rezultat, vajza u pushua nga puna vetëm tetë muaj pasi mori punën e saj të ëndrrave.

Kohët e fundit, Georgina Rodriguez u shiste veshje të markave klientëve të pasur dhe të famshëm, dhe tani ajo vetë është bërë një personazh i famshëm dhe blen gjëra të shtrenjta. Gjatë shtatzënisë Georgina shkoi në kurse për kontabilitet financiar. Aty asaj iu fol për menaxhimin e aseteve, taksat dhe detajet ligjore. Ambiciet e Georgina janë shumë më të larta sesa thjesht të shfaqet në kopertinat e revistave dhe të marrë pjesë në në shoqërinë e Cristianos.

“Më pëlqente të bëja para për veten time. Unë kurrë nuk e lejova veten të më ndihmonin”, tha Georgina dikur.

Ka gjasa që Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez të mos jenë martuar ende, edhe pse thashethemet janë të ndryshme. Dikur, vetë vajza i ka nxitur këto thashetheme duke postuar foto me unazë në rrjetet sociale. Ronaldo dikur foli për dëshirën për t’u martuar me Georgina.

“Nuk është e lehtë të jesh gjysma tjetër e dikujt kaq të famshëm. Ndjenjat e mia për Cristianon janë të forta”, tha Georgina.

Read Previous

Parandalohet një vrasje në Tiranë

Read Next

Përplasi të miturën e u largua nga vendngjarja, arrestohet 35-vjeçari në Tiranë