Kosovë: Nipi i Adem Jasharit emërohet komandant i ushtrisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka dekretuar në detyrën e Komandantit të FSK-së gjeneralmajorin Bashkim Jashari.

Gjeneral Jashari, ish-luftëtar i UÇK-së, për shumë vite ka mbajtur detyrën e Drejtorit të Inspektimit të FSK dhe është nip i komandantëve legjendarë Adem dhe Hamzë Jashari.

©Kumtari.al

Read Previous

Këshilla për të mos rënë pre e mashtrimeve online

Read Next

Barbados bëhet republika më e re në botë / Rihanna shpallet heroinë kombëtare