Kosovë, Kurti takon krerët e partive opozitare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me liderët e subjekteve opozitare në Kuvend. Ai në zyrën e tij në Qeveri e ka pritur në takim kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi dhe kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Takimi i sotëm është zhvilluar me qëllim të njoftimit të partive opozitare për gjendjen e sigurisë në vend, në veçanti në veri të Kosovës.

Read Previous

Meghan Markle Shkëlqen në një Embellished Shift Dress në Koncertin e Global Citizen Live

Read Next

Trupat izraelite vrasin katër anëtarë të Hamasit në sulmet e Bregut Perëndimor