Këlliçi sqaron planin e taksave për biznesin e vogël dhe të mesëm

Kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Kellici ka publikuar planin e tij konkret për taksat dhe tarifat vendore se sa do t’i ulë ato dhe cilat do të heqë.

Postimi i plotë:

“Plani im për taksat dhe tarifat vendore për biznesin e vogël dhe të mesëm:

Taksa për infrastrukturën mësimore bëhet ZERO

Taksa e fjetjes në hotel, ULET me 30%

Taksa e tabelës ULET me 30%

Taksa e truallit ULET me 30%

Taksa mbi ndërtesen ULET me 30%

Ulet 50% e tarifës së pastrimit dhe hapësirës

Hiqet taksa bashkiake e tokës bujqësore.”

Read Previous

MAJLINDA BREGU: NA DUHET KLIMË PËR INVESTIME QË BALLKANI TË MOS BOSHATISET

Read Next

Roland Bejko, analist me pagesë në “ABC”