Kate Middleton reagon pas akuzave për racizëm

Kate Middleton është “e trishtuar ” që emri i saj është vënë në qendër të vëmendjes pas publikimit të librit më të fundit të Omid Scobie, sipas një raporti.

Në përkthimin holandez të biografisë së Scobie, “Endgame: Inside the Royal Family and the Monarchy’s Fight for Survival”, u zbuluan emrat e dy anëtarëve të familjes mbretërore që dyshohet se bënë një koment “racist” për ngjyrën e lëkurës së djalit të Princit Harry dhe Meghan Markle.

Familjet mbretërore që dyshohet se i bënë këto komente u demaskuan këtë javë si Mbreti Charles dhe Princesha e Uellsit – një pretendim që nuk është konfirmuar nga Scobie dhe as familja mbretërore.

Megjithatë, Princesha Kate thuhet se ka mbetur e mërzitur që emri i saj po përmendet në bisedat për racizmin. “Kate nuk ishte 100 për qind një nga njerëzit që e diskutuan atë,” tha një burim për Us Weekly. “Ajo është e trishtuar që emri i saj u përfshi në këtë, sepse  nuk kishte asnjë lidhje me të.”

“Kjo ka mbyllur derën për çdo pajtim me Meghan për sa i përket Kate,” vazhdoi insajderi. “Ajo është e lodhur nga mashtrimet e Meghan. Nuk do pajtohet kurrë me të.”

Kate dhe burri i saj, Princi William, janë vendosur në një front të bashkuar që kur libri doli këtë javë. Në Performancën e Varieteteve Mbretërore në Londër të enjten, ata shpërfillën menjëherë të gjitha pyetjet rreth “Endgame” në ngjarje.

Në mars 2021, William foli  gjithashtu për pretendimet e Harry dhe Meghan për racizëm brenda familjes mbretërore, duke u thënë gazetarëve: “Ne nuk jemi një familje raciste”./living

Read Previous

Inteligjenca artificiale mund të parashikojë dhjetë vjet përpara infarktet e zemrës

Read Next

Neoropsikiatri shpjegon rastin e Naim Murselit: Të darkosh me gruan duke e ditur se pas gjysmë ore do të vdesë, tregon se kemi të bëjmë…