Ka reaguar edhe Xhelal Mziu për situatën në Kosovë, por i ngatërron flamurin me Somalinë

Tensionet në veri të Kosovës, kanë shqetësuar jo pak shqiptarët nga të dy anët e kufirit.

Një nga politikanët shumë të shqetësuar për ngjarjet në Mitrovicë, duket se është Xhelal Mziu, deputet i Partisë Demokratike.

Mziu ka bërë një status për rëndësinë e reciprocitetit dhe KFOR-it, NATO-s, SHBA-ve dhe BE-së, por ai ka bërë një gafë në reagimin e tij. Në vend të flamurit të Kosovës, Mziu ka vendosur flamurin e Somalisë!
Me siguri, kjo ka ndodhur nga shpejtësia e madhe për të denoncuar lidhjet e Edi Ramës me Vuçiqin…/tpz

Read Previous

Trump ka treguar se ç’do të bënte ai nëse do të ishte President i SHBA për të shmangur luftën në Ukrainë

Read Next

(14) Kiko, pushime në Jug!