“Je i përfunduar, s’të shpëton më Edi Rama”, Berisha ‘plas bombën’: Lulzim Basha është shpallur anëtar organizate kriminale

Dosjet ketu ja mbyll Rama por ne Belgjike jo. Gazetaret kane zbuluar dokumentet ku Ministria shqiptare i jep driten jeshile drejtesise belge per procedimin penal te Lulzim Bashes.

Tani fjala eshte per drejtesine belge. Por drejtesia belge nuk varet nga Edi Rama. Ndaj ajo ka kerkuar marrjen e tij me force ne pyetje dhe procedimin penal.

Ndaj i them dhe njehere para jush, djep doreheqjen, mos u fshih pas dosjeve tuaja. Ti rezulton i shpallur anetar i organizates kriminale. E mesoi nga Edi Rama dhe ka filluar thote fajin e ka Sali Berisha.

Kam patur zero njohuri se drejtesia belge e kerkon dhe e ka dhene per ndjekje penale. Kete e ka fshehur Edi Rama. Sicc e ndihmoi të mbyllte dosjen ne Shqipëri, e ka fshehur faktin që është thirrur 5 herë për të dëshmuar.

Në datën 17 prokurorët belgë e presin ën zyrën e tyre, sipas burimeve serioze. I them dhe njëerë të japë dorëheqjen dhe mos mbaje peng PD-në.

Pengkryetar dëgjojë këtu, Edi Rama të mbyll dhe të hap dosjet sipas qejefit por nuk të shpëton dot kurrë nga kjo shumice e PD-së që kërkon ta nëpërkëmbësh. Je i përfunduar. Ka marrë fund politikisht ndaj dhe të heqi dorë Edi Rama nga lojërat me pengkryetarin.

Read Previous

Vdes trajneri gjatë momentit të festimit të golit

Read Next

Në shtëpinë e “I Vetmi në Shtëpi” / Tani mund të kaloni një natë për vetëm 25 dollarë