Ish-stacioni i mallrave në Vlorë përfshihet nga flakët

Një vatër e madhe zjarri ka përfshirë një zonë të pyllëzuar pranë ish stacionit të mallrave në qytetin e Vlorës.

Zjarri në lagjen “24 Maji” ka dërguar me urgjencë zjarrfikës dhe policë që po punojnë për fikjen e flakëve.

Shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta, ndërkohë që misioni për vënien e tyre në kontroll është i vështirë për shkak të erës së fortë në zonë.

Read Previous

Studiuesi Aurel Plasari në një bashkëbisedim me gjimnazitët e kryeqytetit rreth librit “Skënderbeu një histori politike”.

Read Next

Performanca e mirë/ Cikalleshi pjesë e formacionit të javës në kampionatin arab