Ironia e Ylli Dylgjerit/ Qeveri hije deri për të 40-tat, Mero Baze Km, Mira Kazhani zëvendëskryeministre

Nga Ylli Dylgjeri

Qeveri hije deri
per te 40-tat e tragjedise
se Potamit…

Heshtja e ka kapluar Qeverine e votuar.
Tragjedia u ka mbyllur gojen Qeveritare brenda murreve te turpit.
Ne publik eshte hedhur Qeveria Hije.
Deri sa te kalojne te 40-tat vendin do ta drejtoje kjo Qeveri hije:

Kryeminister Mero Baze
Zv Kryeminstre Mira Kazhani
Minister i Brendshem Dritan Hila
Minister i Jashtem Carlo Bollino
Minister i Drejtesise
Spartak Ngjela
Minister i Bujqesise
Erion Brace
Minister i Turizmit Delina Fico
Ministri e Informacionit Koha Jone…
Te tjerat jane ne proces …emrimi

Read Previous

Presidenti i Republikës është memec!

Read Next

Kurti dhe Vuçiç pranojnë ftesën e Borrell për takim më 18 gusht