Instagram teston ndryshimin e shumëpritur nga përdoruesit

Instagram ka nisur një testim të drejtpërdrejtë të videove 60 sekondash në Stories, i cili do të eliminojë segmentet 15 sekondash nga videoklipet më të gjata dhe do të luhet në shumë korniza historish.

Muajin e kaluar, Alessandro Paluzzi zbuloi këtë mesazh, i cili tani po u shfaqet disa përdoruesve në mjedisin real, të ruajtur në kodin e fundit të aplikacionit.

Instagram tani po teston video më të gjata në Stories. Pika kryesore është se elementi i parë dhe më thelbësor është organizimi. Adam Mosseri i Instagram-it ka theksuar një konsolidim të ardhshëm të produkteve video të aplikacionit, me synimin për ta bërë më të lehtë krijimin dhe menaxhimin e videove.

© Kumtari.al

Read Previous

Futi një kopje të Squid Game në vend, dënohet me pushkatim studenti në Korenë e Veriut

Read Next

Presidenti Meta thirrje rinisë mbarë shqiptare nga Kosova, reagoni, mos heshtni