Greqia ndalon hyrjen e shtetasve shqiptarë / Nuk njeh certifikatat e vaksinimit

Greqia mbyll kufinjtë me vendet jo anëtare të BE, përfshirë Shipërinë, edhe nëse kanë bërë vaksinën Pfizer dhe Astra Zeneca.

Ky vendim vjen pas hyrjes në vend të shumë turistëve me çertifikata të falsifikuara bullgare.

Duke qenë se këto vende nuk ofrojnë siguri për efikasitetin e kryerjes së vaksinave dhe për shkak te rriskut për certifikata të fallsifikuara, do ndalohet hyrja e shtetasve që vijnë nga këto vende deri sa të merret një vendim i dytë brenda javës.

kumtari.al

Read Previous

Grenell e cilëson fake news deklaratën e analistit serb / Nuk kursen as gazetarët

Read Next

Përmes fotove / Afganistan: Jeta në fshat