Grenell e cilëson fake news deklaratën e analistit serb / Nuk kursen as gazetarët

Reagon Grenell pas deklaratës së analistit politik serb, Dushan Janjiç

Janjiç deklaroi se Serbia i paguan Richard Grenell 100 mijë dollarë në muaj.

Pas një kontrolli faktesh të kryer nga kumtari.al, zbulohet që Grenell nuk rezulton i regjistruar te Akti i Regjistrimit të Agjentëve të Huaj (FARA) si lobist.

Vetë Grenell ka reaguar përmes llogarisë së tij në Twitter, duke e cilësuar si një fake news.

 

Postimi i plotë i Grenell

“Do të ishte e bujshme nëse do të ishte e vërtetë. Por është totalisht lajm fals.

Ajo që është patetike është që ju e quani veten gazetar dhe publikoni lajme pa kontrolluar akuzat.

Kjo quhet gosip dhe jo gazetari.

Gjithkush duhet të dijë se të gjitha pretendimet e tregimeve tuaja janë të rreme,” shkruan Grenell

kumtari.al

 

Read Previous

“Fuqia është tek ne, jo tek liderët”: Aktivistët e rinj protestojnë për veprim ndaj ndryshimeve klimatike nga COP26

Read Next

Greqia ndalon hyrjen e shtetasve shqiptarë / Nuk njeh certifikatat e vaksinimit