Gledis Nano shkarkon Tonin Vocajn nga detyra

Ndryshime në kupolën drejtuese të Policisë së Shtetit. Drejtori i Përgjithshëm ka shkarkuar nga detyra drejtorin e policisë kriminale, Tonin Vocaj dhe është emëruar drejtor rendi.

VocaJ është zëvendësuar nga Neritan Nallbati, i cili deri më tani ishte drejtues i policisë së Durrësit.

Ndërkaq, Albert Dervishaj i cili zëvendësohet nga Vocaj është emëruar në Akademinë e Policisë.

Read Previous

Shpërthim tritoli në servis në Tiranë

Read Next

‘Shantazh mafioz! Autoriteti i Dosjeve dhunoi ligjin me regji të Ramës’ ‘Shantazh mafioz! Autoriteti i Dosjeve dhunoi ligjin me regji të Ramës’