Gjyqi për vulën e PD-së/ Caktohet gjyqtarja

Është caktuar gjyqtarja që do të vendosë për “fatin” e Partisë Demokratike.

Elona Mihali është gjyqtarja, e cila së bashku me Astrit Kalane dhe Irida Kacerjan janë dy anëtarët e tjerë të grupit.

Zvarritja e betejës ligjore mund të rrezikojë regjistrimin e forcës më të madhe të opozitës në zgjedhjet e pranverës.

Kujtojmë se vendimi i gjykatës së shkallës së parë ka njohur Sali Berishën si kryetar të PD-së

Read Previous

DW/ A ka korruptuar qeveria Rama një ish-zyrtar të FBI?

Read Next

Vuçiç me foton e Albin Kurtit në Parlamentin e Serbisë