Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca të përziera që do t’ju magjepsin

Aktorja e famshme- Gjermane dhe turke)

Sipas përfundimeve, mendohet se arsyeja për këtë është procesi gjenetik i heterozës ose fuqisë hibride, që do të thotë se pasardhësit e kryqëzuar kanë përshtatshmëri gjenetike më të madhe se pasardhësit e racës së pastër.

Në studim u morën 1205 foto me fytyra të rastësishme të zeza, të bardha apo të përziera, ndër të cilat fytyrat me raca të përziera perceptoheshin si më tërheqëse.

Sipas National Library of Medicine, ky rezultat shihet si një demonstrim perceptues i heterozës tek njerëzit, një proces biologjik që mund të ketë ndikim përtej thjesht aftësisë tërheqëse për të tjerët.

Mes të famshmëve me racë të përzier është edhe aktorja turko-gjermane, Meryem Sarah Uzerli, e cila u bë e famshme me rolin e Hyrremit në serialin e famshëm “Sulejmani i Madhërishëm”.

Të tjerë të famshëm me racë të përzier janë Zendayae cila është me racë të zezë, gjermane, irlandeze, angleze dhe skoceze, apo partneri i Rita Orës, Taika Waititi, i cili është është nga Maori me origjinë hebreje ruse dhe irlandeze.

Filipinase dhe Australiane

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

Tajlandeze dhe belge

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

Koreane dhe Kaukaziane

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

Afrikane dhe Koreane

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

Irlandeze dhe Portorikane

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

Kubane dhe Franceze

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

Braziliane dhe gjermane:

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

Japoneze dhe filipinase:

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

Italiane dhe kineze:

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

Xhamajkane, Ruse dhe Polake

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

Kanadeze dhe kineze

Fytyrat më tërheqëse në botë/ Njerëzit me raca

/Living

Read Previous

Kryeministri i Kanadasë i jep fund martesës 18 vjeçare

Read Next

“The Line”, qyteti futurist në Arabinë Saudite: Ferr apo parajsë?