“Foltorja” të premten në kryeqendrën e veriut

Ish-lideri i Partisë Demokrari, Sali Berisha, njofton ndjekësit se “foltorja” do të vijojë ditën e premte në qytetin e Shkodrës.

Pas Durrësit, ku u prit mes entuziazmit të shumë mbështetësve, Berisha lëviz për herë të parë me “foltoren” në veri të vendi.

Ai ka ndërmarrë një tur nëpër degët e bazës së PD ku kërkon që nëpërmjet firmave të anëtarësisë së PD-së të mbledhë Kuvendin Kombëtar, nga ku më pas do të kërkohet ndryshimi i statutit të partisë dhe largimi i Lulzim Bashës nga drejtimi i partisë, të cilë ai e ka tradhëtuar, sipas Berishës.

Read Previous

Serbia mes Rusisë dhe Perëndimit

Read Next

Vjen në jetë fëmija i parë afgan në Shqipëri/ Do të quhet Alban