Foltorja në Laç

Të dashur qytetar të Laçit dhe të Kurbinit. Si sot dy vite më parë, Kurbinin dhe zonat e tjera të Shqipërisë së mesme i goditi një tërmet i rëndë.

51 gra, burra humbën jetën në rrënojat e këtij tërmeti.

Viktimat siç e dini ju ishte një krim i mirëfilltë shtetëror, pasi pallatet e viktimave u bënë të pa banueshme në tërmetin e shtatorit.

Por një qeveri e papërgjeshme dhe e cila është vite dritë larg qytetarëve, e cila ka si objekt kryesor grabitjen e çdo gjëje të qytetarëve, me këto fjalë e nisur “Foltoren” e Kurbinit Sali Berisha.

Duket se ndalesa e sotme, 26.11, është përzgjedhur nga Berisha për të përkujtuar edhe zonat që u prekën më shumë nga tërmeti.

Kujtojmë se Thumana, Laçi ishin ndër zonat që patën edhe më shumë viktima.

Foltorja vijon…

Read Previous

Basha në Durrës pranë familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit

Read Next

Në dhjetor hapen kreditë e buta. Ja kush do jenë përfituesit