Florian Marku mbron titullin kampion

Boksieri shqiptar Florian Marku e ka mbrojtur me sukses titullin IBF international në kategorinë velter.

Ndeshja e zhvilluar në Wembley në “SSE Arena” ka dhuruar një përballje interesante mes boksierit shqiptar dhe atij francez.

29- vjeçari mposhti me pikë 78-76, boksierin francez Jorick Luisetto.

Read Previous

PETRA/ Ndër Shtatë Mrekullitë e Reja të Botës

Read Next

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, nuk ndalet rritja