Fëmijët e Kate dhe William shoqërojnë prindërit në daljet publike

Princi George dhe Princesha Charlotte nuk rrinë më vetëm ulur në tryezën e fëmijëve. Të dielën, më 17 prill, dy fëmijët më të mëdhenj të Kate Middleton dhe Princit William iu bashkuan familjes mbretërore për shërbimet e kishës të së të dielës së Pashkëve për herë të parë. Siç raportohet nga People, George, 8 vjeç dhe Charlotte, 6, morën pjesë në meshë së bashku me prindërit e tyre në Kështjellën Windsor.

Ndërsa anëtarët më të rinj të familjes mbretërore kanë filluar të bashkohen më shpesh me prindërit e tyre në ngjarjet zyrtare, veshjet e tyre blu e bëjnë të qartë se nuk janë ende shumë të moshuar për veshjet e koordinuara familjare. Duka dhe Dukesha e Kembrixhit zgjodhën përkatësisht një kostum blu të kaltër dhe një fustan blu të çelur për daljen dhe fëmijët dukeshin si mini versione të adhurueshme të prindërve të tyre. Charlotte kishte veshur një fustan blu të hapur me një dizajn lulesh dhe një pulovër blu të errët, ndërsa vëllai i saj George kishte veshur një kostum blu të errët që përputhej me atë të William-it.

Fëmijët qëndruan pranë prindërve të tyre gjatë shëtitjes për në kishë dhe nga kisha, me Charlotten e kapur nga duart e Kate dhe William gjatë rrugës. Ndërkohë, Gerge shfrytëzoi rastin për të praktikuar shtrëngimin e duarve mbretërore kur takoi një nga klerikët. Kjo është hera e dytë në muajt e fundit kur fëmijët më të mëdhenj marrin pjesë në një event mbretëror përkrah Dukës dhe Dukeshës./Living

Read Previous

Në Portin e Durrësit, goditet një rast i mosdeklarimit të një shume parash në euro, sekuestrohen 16.500 euro.

Read Next

Ditari i një oficeri rus