Falsifikimi i firmave të delegatëve nga Basha, reagon “Foltorja”

Ish-kryeministri Sali Berisha iu është përgjigjur deklaratave që bëri sot sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi.

REAGIMI I BERISHËS

Per jave me radhe demokratet nga gjithe Shqiperia, dege pas dege kane publikuar me gojen e tyre emrat e delegateve qe kane firmosur per thirrjen e Kuvendit te pare ne historine e vendit qe mblidhet me kerkesen e anetaresise.

Lodhen kot! Revolucioni nuk ndalet me falsifikime. Asgje nuk mund ta ndale vullnetin e mijera delegateve demokrateve per te marre pjese ne Kuvendin e Rithemelimit i cili do shkepuse perfundimisht Partine Demokratike nga pazaret Rama – Basha duke ja kthyer ate demokrateve!

Ftojme te gjithe demokratet dhe delegatet e Kuvendit te bashkohen ne Ditelindjen e Partise Demokratike per te dale nga rrethi vicioz i humbjeve dhe per te nisur rrugetimin tone drejt FITORES!

Read Previous

ERDHI DHE SHKOI Z. ESCOBAR – PO TASH?

Read Next

Ambasadori i Gjermanisë, Zingraf, nuk merr anë në debatine brendshëm në PD