Erjon Braçe i gëzohet fitores së socialdemokratëve në Gjermani

Ish-zëvendë kryeministri i qeverisë Rama 2/2 duket tepër i ngazëllyer për fitoren e të majtës në Gjermani.

Braçe, të cilin Rama e largoi nga qeveria dhe e detyroi të thotë se është larguar me dëshirë, do të mbahet mend si zv/kryeministri i vetëm në planet, i cili ankohej si qytetar pa asnjë funksion shtetëror, jo se ishte ekzekutiv, se i bënte zhurmë një betoniere poshtë pallatit.

Braçe nuk u ankua kurrë gjatë kohës që ishte në ofiqin e zv/kryeministrit, menjëherë sapo e larguan nga posti filloi të flasë e të çirret si socialist opozitar.

Më poshtë reagimi i tij për fitoren e SPD-s gjermane:

 

Read Previous

Viti i ri shkollor/Nxënës e prindër në kaos

Read Next

Rinas/Avioni defekt në zbritje/Pezullohen fluturimet