Erdoganin e zë gjumi gjatë konferencës

Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan duket se vuan nga një problem shëndetësor. Mediat turke shkruajnë se kreu i shtetit nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

Për këtë, mediat kanë publikuar pamje të Presidentit i cili shfaqet u pafuqishëm gjatë konferencave për  mediat.

Së fundmi është publikuar një video teksa Presidenti Erdogan duket sikur e ka zënë gjumi gjatë konferencës për shtyp në Angola në Afrikën e Jugut.

Ai është shfaqur i dobët përpara kamerave, vështirësi na artikulacion apo dhe humbje të fjalëve gjatë deklaratës së tij.

Deri më tani nuk ka asnjë njoftim zyrtar nga autoritetet nëse ka në të vërtetë një problem shëndetësor, apo është për shkak të lodhjes.

Read Previous

Covid: Virusi mund të ketë vrarë 80 mijë deri në 180 mijë punonjës të kujdesit shëndetësorë, thotë OBSH

Read Next

Navalny e quan çmimin Saharov një ‘nder’, falënderon Parlamentin Evropian / Kremlini: Nuk e respektojmë vendimin