Eksperti: Vjen në Shqipëri “Telefoni 0” për përgjime

Eksperti i kriminalistikës deklaron se në Shqipëri është futur “Telefoni 0” për përgjime duke u përdorur edhe për zgjedhjet e 14 Majit. Telefoni mund të klonojë një telefon të caktuar dhe të marrë ose dërgojë mesazhe.

Eksperti i Kriminalistikës, Ervin Karamuço i ftuar në emisionin Top Story u shpreh se ky mjet është sjellë nga grupet kriminale për të përgjuar bandat rivale. Ai u shpreh se duhen vetëm 20 sekonda që “Telefoni 0” të klonojë gjithçka nga telefoni tjetër dhe të përdoret për qëllime të tjera.

“Kur më përshkruat ata me automatik, ata janë ushtarë ne po na lidh një sfidë me komandantët që po bëhen akoma dhe më të padukshëm, ende të pakonfirmuar në rrugë zyrtare, kanë sjellë mjete përgjimi për bandat rivale individët.

“Telefoni 0”, ky telefoni lihet mbi telefonin tjetër 20 sekonda dhe çfarë i vjen atij më vjen edhe mua, ky klonon telefonin, shkon në 20-25 mijë euro, një shifër e përballueshme për bandat” tha ai.

Read Previous

Analiza e Lubonjës: Si u blenë zgjedhjet dhe pse PS mori Shkodrën

Read Next

Krimet zgjedhore/ Regjistrohen 31 kallëzime penale, pjesa më e madhe në Elbasan. Gjashtë persona të arrestuar