Edi Rama ne Kosove/Shqiperia eshte me te drejten dhe e drejta eshte ne krahun e Kosoves. 

Ne konferencen e perbashket per shtyp midis dy kryeministrave, Edi Rama dhe Albin Kurti, Rama shprehet  ne lidhje me tensionin e krijuar ne veri te Kosoves.

Ai tha se pozicioi i Shqiperise eshte i qarte, Shqiperia eshte me te drejten dhe e drejta eshte ne krahun e Kosoves.

Read Previous

Termeti i fortë që goditi mëngjesin e sotëm Kretën raportohet të ketë qene i shkallës paraprake prej 5.8 rihter.

Read Next

Rama/Nuk kam çfarë të bisedoj dhe ndërmjetësoj me Vuçiç

Leave a Reply

Your email address will not be published.