E fundit/ Arrestohen pesë persona me urdhër të SPAK

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka firmosur pesë urdhër-arreste me kërkesë të SPAK. Urdhër-arrestet vijnë pas rrëfimit të një bashkëpunëtori të drejtësisë. Mësohet se një nga emrat e kapur nga drejtësia është arrestuar Akil Nerjaku.

Kujtojmë se Nerjakut i është bërë atentat me snajper në Durrës. Ai arriti t’i shpëtojë atentatit në zonën e plazhit, pasi plumbi ka përshkruar një tjetër automjet me targa të huaja që ishte i parkuar.

SPAK akoma nuk ka bërë njoftim zyrtar dhe detaje për operacionin në fjalë.

Vijon….

Read Previous

Toksikologia: Pas vitit 2020, asnjë pikë alkool nuk konsiderohet i shëndetshëm

Read Next

Kapen tre shtetas turq në Rinas, tentuan të kalonin me dokumente të falsifikuara