Dyshime për sabotim në setin e filmit të Baldwin

Një avokat që mbikëqyri armët e përdorura në setin e filmit Rust, ka sugjeruar se dikush mund të ket vendosur qëllimisht një fishek të drejtpërdrejtë në armën e përdorur nga aktori Alec Baldwin, kur ai qëlloi aksidentalisht për vdekje drejtoreshën e fotografisë.

Jason Bowles tha të mërkurën se klientja e tij, Hannah Gutierrez, kishte nxjerrë municion nga një kuti që ajo besonte se përmbante vetëm plumba manovër që nuk ishin në gjendje të gjuanin.

Ai tha se mendonte se është e mundur që dikush të ketë vendosur vendosur me qëllim plumba të vërtetë, të cilët duken të ngjashëm me plumbat manovër, në kuti.

“Kemi frikë se kjo mund të ketë ndodhur këtu, se dikush synonte të sabotonte këtë set me një raund të drejtpërdrejtë të vendosur qëllimisht në një kuti plumbash manovër,” tha Bowles në Good Morning America të televizionit ABC, citon Aljazeera.

“Ne nuk po themi se dikush kishte qëllim një tragjedi vrasjeje,” shtoi ai. “Por ata donin të bënin diçka për të shkaktuar një incident sigurie në shesh. Kjo është ajo që ne besojmë se ka ndodhur.”

kumtari.al

Read Previous

OBSH miraton vaksinën indiane Covaxin

Read Next

Manastirliu në Parlament: Do të vendosim ‘Greenpass’ për të hyrë në lokale dhe në strukturat e shërbimit