Droga lumër drejt Italisë, kapet 600kg në Vlorë në det të hapur

Policia e Vlorës dhe Guardia di Finanza ka finalizuar me sukses një operacion për kapjen e plot 600 kg lëndë narkotike.

Droga është sekuestruar gjatë këtij operacioni, teksa po shkëmbehej mes trafikantëve në det të hapur.

Gjatë operacionit u arrestuan tre persona dhe sekuestruan tre skafe, të cilët po transportonin drogën që po ngarkohej në një velierë.

Read Previous

Berisha: Të kompensohet plotësisht bileta e transportit urban dhe të përgjysmohet taksa e karburantit

Read Next

Edhe pse Kumbaro deklaroi se do t’i “rrëmbente” turistët, Greqia fiton 15 miliardë euro nga turizmi