Djalin e Peskov e thërrasin në ushtri. Ja cila ishte përgjigja e të riut

Dmitry Nizovtsev, drejtuesi i kanalit “Popullore Politics” në YouTube, telefonoi Nikolai Peskov, djalin e sekretarit të shtypit të Putinit, Dmitry Peskov, i cili është një zyrtar ushtarak, drejtpërdrejt në transmetim duke pretenduar se ishte komisar ushtarak dhe i kërkoi që të paraqitej për një ekzaminim në orën 10:00 të ditës tjetër.

“Sigurisht që nuk do të shkoj atje në orën 10 të mëngjesit nesër. Nëse e dini unë jam zoti Peskov, duhet ta kuptoni se sa krejtësisht e gabuar do të ishte që unë të isha atje. Unë do ta zgjidh këtë në një nivel tjetër. Më duhet të kuptoj në përgjithësi se çfarë po ndodh dhe çfarë të drejtash kam. Më besoni, as ju dhe as unë nuk kemi nevojë për këtë. Nuk e kam problem të mbroj atdheun tim, por duhet të kuptoj nëse është e mundur të jem atje , po flas për disa nuanca politike”.

Ndërsa i pyetur nëse pranonte të dilte vullnetar në front.

Peskov u përgjigj: “Jo, mos e shënoni atë kuti për mua.”

Ai shtoi: “Unë jam gati të shkoj, por jo me kërkesën tuaj, nëse Vladimir Putin më thotë të shkoj atje, unë do të shkoj”.

Read Previous

“Putin është vrasës!”/ Rusët zbarkojnë në Beograd nga frika e mobilizimit ushtarak

Read Next

Aksident i rëndë në Elbasan/ Furgoni përplaset me motorin, humb jetën një person

Leave a Reply

Your email address will not be published.