Dita nis me vranësira dhe reshje shiu / Si pritet të jëtë pjesa tjetër e ditës?

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ditën e sotme parashikohet një përmirësim i lehtë dhe gradual i kushteve meteorologjike. Moti nis i vranët e reshje shiu të herëpashershme me intensitet deri mesatar, në relievet malore reshje dëbore.

Gradualisht reshjet e shiut humbasin itensitet dhe terren duke mbetur prezente vetëm në zonën veriore.

Itensiteti i erës pritet të bier dhe shpejtësia maksimale do të jetë deri në 15m/s si dhe drejtim nga kuadrati i veriut.

©Kumtari.al

Read Previous

FOTO E DITËS/ Fytyrëvrenjtur dhe duart lidhur poshtë brezit

Read Next

Koncerti i Jingle Ball Ball 2021 / Yjet e muzikës mahnitës në performancë dhe veshje