Disa të vrarë në shpërthimin në Jemen që kishte në shënjestër guvernatorin e Adenit

Guvernatori Ahmed Lamlas dhe ministri i bujqësisë Salem al-Suqatri i mbijetuan një shpërthimi me bombë që vrau të paktën katër persona.

Shënjestër e këtoj shpërthimi ishte eskorta e guvernatorit në qytetin portual jugor të Jemenit, Aden, raporton Aljazeera. 

Lamlas është sekretar i përgjithshëm i Këshillit Tranzitor Jugor (STC), një grup separatist që ka konkurruar me qeverinë e mbështetur nga Arabia Saudite për kontrollin e Adenit dhe jugut të Jemenit.

Read Previous

Tajvani “kërcënon” Kinën

Read Next

SPAK – si instrument në një fushatë linçimi